Firma
Dzielnica

Kije

      Kije golfowe dzielą się na "wood" i "iron". Ich łączna liczba podczas rundy nie może być większa niż 14. Wszystkie kije muszą mieć atest Międzynarodowej Federacji Golfa z siedzibą w St. Andrews. Tradycyjnie do grupy "woods" należą driver No.1 ( osiąga się nim najdłuższe odległości), brassie, spoon i woods No 3, 4 i 5 a także ostatnio 7 i 8.
Metalowe "irons" to kije o numeracji od 1 (najdłuższy) do 9. Zasada jest taka: w miarę wzrostu numeru kija jego długość jest krótsza o ok. 1 cm a kąt nachylenia główki od trzonka zmniejsza się o 2 stopnie.
W grupie "irons" znajdują się także "pitching wedges" o różnym kącie nachylenia główki - w zasadzie do umieszczania piłki na "green", "sand wedge" - w zasadzie do wybijania piłki z piasku (głównie z tzw. "bunkers") oraz "putter" służący do wbijania piłki do dołka na "greenie" (green to miejsce na końcu drogi piłki na danym dołku, o trawie mocno wystrzyżonej ułatwiającej toczenie się piłki).

Jerzy Czaplejewicz Humor


Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...