Firma
Dzielnica

Jak wybrać kosmetyczkę?

Wizyta u kosmetyczki to element dbania o cerę. Ale powinna to być też przyjemność i relaks. Radzimy na co zwrócić uwagę, by być obsłużonym fachowo i w miłej atmosferze.

Zanim udamy się do zakładu kosmetycznego najlepiej wypytać się koleżanek, przyjaciółek, gdzie wykonują różne zabiegi pielęgnacyjne i kto je przeprowadza. Takie rekomendacje najczęściej są najlepsze.

Jeśli jednak polecony zakład jest dla nas za drogi, albo jest za daleko, to musimy poszukać czegoś na własną rękę. Ale, by nasz wybór był najlepszy, musimy mieć świadomość na co zwrócić uwagę i czego wymagać.Na co zwrócić uwagę po wejściu do salonu
Ważny jest wygląd salonu. Musimy zwrócić uwagę na to, czy jest w nim czysto, czy jest poczekalnia, w której można wygodnie usiąść przed zabiegiem. Czy jest szatnia i toaleta.

Oczywiście bardzo ważna jest także obsługa. Pracownicy salonu powinni być mili i fachowi. Powinni nas wypytać jaka usługa nas interesuje, czy chcemy być natychmiast obsłużeni czy za jakiś czas, poinformować, która z opcji jest możliwa.Po wejściu do gabinetu, zwróć uwagę na:

wygląd gabinetu - czy jest w nim czysto i schludnie, czy jest w nim miejsce na schowanie ubrania i obuwia, prysznic (ewentualnie umywalka)

łóżko - czy jest czyste bądź pokryte czystymi ręcznikami

sprzęt do zabiegów - nie musi być supernowoczesny, ale powinien sprawnie działać, nie psuć się podczas zabiegu

wygląd kosmetyczki - czy ma czyste dłonie, krótko obcięte paznokcie (długimi paznokciami można niechcący kogoś zadrapnąć), fartuch (czysty)

zachowanie kosmetyczki - czy chętnie z nami rozmawia, dopytuje się o różne szczegóły dotyczące naszej cery i tego jak ją pielęgnujemyPytanie, które powinna zadać kosmetyczka
Kosmetyczka, która jest profesjonalistką w swojej dziedzinie, na pierwszym spotkaniu powinna wypytać się o wszystkie istotne rzeczy dotyczące naszej cery.Oto najwazniejsze pytania:

co my same myślimy o naszej skórze,

jakich kosmetyków używałyśmy i jakich używamy,

jakiego rodzaju kosmetyki lubimy: o lżejszej konsystencji, bardziej tłuste, nieperfumowane, z wyraźnym zapachem itd.

czy jesteśmy na coś uczulone

czy leczymy się dermatologicznie i czy nasz lekarz zalecił również wizytę w salonieZabieg musi być profesjonalny
O tym, czy prawidłowo wybraliśmy salon decyduje także zachowanie kosmetyczki podczas zabiegu. Musimy zwrócić uwage na to, czy stosuje się ona do zasad higieny - często myje dłonie, wykorzystuje świeże ręczniki, sterylne igły.

Fachowa kosmetyczka powinna być delikatna. Dopytywać się czy podczas wykonywania zabiegu nie odczuwamy bólu, czy nie jest nam za zimno, ani za gorąco. Powinna także stosować się do naszych próśb, a także tłumaczyć co i dlaczego będzie wykonywała. Kosmetyczka powinna nas przestrzec, że to co robi w danej chwili może być bolesne lub dla odróznienia przyjemne.O co powinniśmy się zapytać kosmetyczki
Aby wizyta u kosmetyczki przyniosła efekty, my także nie powinnismy być bierne. Powinniśmy od kosmetyczki dowiedzieć się jak najwięcej na temat naszej cery, nowości kosmetycznych , maseczek jakich powinniśmy uzywać.Aby o niczym nie zapomnieć, najlepiej przed wizytą przygorowac sobie listę pytań. Oto najwazniejsze z nich:

jakiego rodzaju produktów używać, a jakich unikać

jak pielęgnować naszą skórę

za jaki czas pojawić się ponownie i czy jest to konieczne

czy należy przeprowadzić jakieś dodatkowe zabiegi i czy są one konieczne

czy powinniśmy zgłosić się do dermatologa.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...