Firma
Dzielnica

Jak wykonać pedicur

Pedicur zaczynamy od moczenia stóp przez około 10 minut w ciepłej wodzie. Możemy dodać do niej zwykły płyn do kąpieli lub mydło. Dobry efekt osiągniemy także dodając do tej kąpieli kilka kropli olejku lawendowego, który pomoże stopom zrelaksować się. Następnie wycieramy stopy i obcinamy paznokcie.

- Paznokcie obcinamy wzdłuż krawędzi palca. Wcinamy się w paznokieć i powoli posuwamy się do przodu. Nie wycinamy części po ich bokach, bo zaczną boleśnie wcinać się w skórę - wyjaśniają pedikiurzystki z jednego z warszawskich salonów.

Paznokci nie można obcinać za krótko, bo zaczną wrastać. Do obcinania najlepiej używać obcinaczy przypominających wyglądem cążki. Oczywiście można też używać nożyczek. To czym wycinamy paznokcie zależy od tego, jakie one są - twarde czy bardzo miękkie. Do twardych lepsze będa cążki, zaś do miękkich - nożyczki.

Teraz możemy usunąć zrogowaciały naskórek na piętach i innych częściach stóp. - Używamy do tego tarek lub pumeksu. Nie radzimy paniom zbyt głęboko, jeśli mają twarde pięty, ich ścierać, albo wycinać używając żyletki. Robienie tego w domowych warunkach nie jest zbyt bezpieczne - wyjaśniają pedikiurzystki.

Kolejny etap to natarcie stóp kosmetykiem oczyszczająco -złuszczający. Nie zaniedbuj pięt i miejsc pod palcami. Po kilku minutach zmywamy krem i dokładnie osuszamy stopy.

- Na koniec można wetrzeć jeszcze w stopy maść witaminową, którą kupimy w każdej aptece. Natłuści ona skórę stóp, a także pomoże jej się zregenerować - zalecają pedikirzystki.

Uciskanie, klepanie, rozcieranie
Teraz możemy przystąpić do masażu. - Masaż stóp pobudza też działanie narządów wewnętrznych. Jest to bardzo istotne szczególnie zimą, kiedy większość z nas cierpi na depresję - wyjaśnia Andrzej Bednarczyk, masażysta i bioterapeuta. - Masaż stóp możemy zrobić sami, choć uważam, że lepiej poprosić o to inną osobę, na przykład partnera.

Najpierw wcieramy w stopy kojący balsam do stóp lub nieco nawilżającego kremu do ciała lub olejek. Zaczynając od nasady każdego palca, małymi, okrężnymi ruchami masujemy stopę kciukiem i palcem wskazującym. Wymasowanie każdego palca sprawi, że pobudzimy krążenie i zrelaksujemy miejsca szczególnie narażone na obciążenie.

- Dobrze też zrobi naszym stopom zwykłe ich głaskanie dłońmi, uciskanie palcami, rozcieranie czy oklepywanie podeszwy szczotką do włosów z metalowymi zębami - zaleca Andrzej Bednarczyk. Na koniec warto położyć się na 10 minut opierając stopy na wysokiej poduszce lub na ścianie. Ułożenie stóp powyżej całego ciała, łagodzi napięcie stóp i nóg oraz zapobiega powstawaniu żylaków.

- Po domu chodźmy nie w kapciach, a w wełnianych skarpetach. W kapciach stopy nie oddychają, a w skarpetkach tak. Poza tym wełna podrażnia skórę, co wpływa na pobudzenie krążenia, czyli poprawia się ukrwienie stóp - wyjaśnia Andrzej Bednarczyk.

Podstawowy zestaw pielęgnacyjny do stóp

kremy nawilżające - ceny od 3 zł do 20 zł

talki (zasypki) - 18-20 zł

dezodoranty - ceny od 6 do 20 zł

balsamy - ceny od 6 do

tarka - ok. 12 zł

pumeks (ok. 0,70 zł)

cążki do paznokci (ok. 16 zł) li>pilnik (2,50 do 14 zł)

nożyczki (ok. 18 zł)

sole - 10- 22 zł
 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacją pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-ściera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure