Firma
Dzielnica

Jak wykonać pedicur

Pedicur zaczynamy od moczenia stóp przez około 10 minut w ciepłej wodzie. Możemy dodać do niej zwykły płyn do kąpieli lub mydło. Dobry efekt osiągniemy także dodając do tej kąpieli kilka kropli olejku lawendowego, który pomoże stopom zrelaksować się. Następnie wycieramy stopy i obcinamy paznokcie.

- Paznokcie obcinamy wzdłuż krawędzi palca. Wcinamy się w paznokieć i powoli posuwamy się do przodu. Nie wycinamy części po ich bokach, bo zaczną boleśnie wcinać się w skórę - wyjaśniają pedikiurzystki z jednego z warszawskich salonów.

Paznokci nie można obcinać za krótko, bo zaczną wrastać. Do obcinania najlepiej używać obcinaczy przypominających wyglądem cążki. Oczywiście można też używać nożyczek. To czym wycinamy paznokcie zależy od tego, jakie one są - twarde czy bardzo miękkie. Do twardych lepsze będa cążki, zaś do miękkich - nożyczki.

Teraz możemy usunąć zrogowaciały naskórek na piętach i innych częściach stóp. - Używamy do tego tarek lub pumeksu. Nie radzimy paniom zbyt głęboko, jeśli mają twarde pięty, ich ścierać, albo wycinać używając żyletki. Robienie tego w domowych warunkach nie jest zbyt bezpieczne - wyjaśniają pedikiurzystki.

Kolejny etap to natarcie stóp kosmetykiem oczyszczająco -złuszczający. Nie zaniedbuj pięt i miejsc pod palcami. Po kilku minutach zmywamy krem i dokładnie osuszamy stopy.

- Na koniec można wetrzeć jeszcze w stopy maść witaminową, którą kupimy w każdej aptece. Natłuści ona skórę stóp, a także pomoże jej się zregenerować - zalecają pedikirzystki.

Uciskanie, klepanie, rozcieranie
Teraz możemy przystąpić do masażu. - Masaż stóp pobudza też działanie narządów wewnętrznych. Jest to bardzo istotne szczególnie zimą, kiedy większość z nas cierpi na depresję - wyjaśnia Andrzej Bednarczyk, masażysta i bioterapeuta. - Masaż stóp możemy zrobić sami, choć uważam, że lepiej poprosić o to inną osobę, na przykład partnera.

Najpierw wcieramy w stopy kojący balsam do stóp lub nieco nawilżającego kremu do ciała lub olejek. Zaczynając od nasady każdego palca, małymi, okrężnymi ruchami masujemy stopę kciukiem i palcem wskazującym. Wymasowanie każdego palca sprawi, że pobudzimy krążenie i zrelaksujemy miejsca szczególnie narażone na obciążenie.

- Dobrze też zrobi naszym stopom zwykłe ich głaskanie dłońmi, uciskanie palcami, rozcieranie czy oklepywanie podeszwy szczotką do włosów z metalowymi zębami - zaleca Andrzej Bednarczyk. Na koniec warto położyć się na 10 minut opierając stopy na wysokiej poduszce lub na ścianie. Ułożenie stóp powyżej całego ciała, łagodzi napięcie stóp i nóg oraz zapobiega powstawaniu żylaków.

- Po domu chodźmy nie w kapciach, a w wełnianych skarpetach. W kapciach stopy nie oddychają, a w skarpetkach tak. Poza tym wełna podrażnia skórę, co wpływa na pobudzenie krążenia, czyli poprawia się ukrwienie stóp - wyjaśnia Andrzej Bednarczyk.

Podstawowy zestaw pielęgnacyjny do stóp

kremy nawilżające - ceny od 3 zł do 20 zł

talki (zasypki) - 18-20 zł

dezodoranty - ceny od 6 do 20 zł

balsamy - ceny od 6 do

tarka - ok. 12 zł

pumeks (ok. 0,70 zł)

cążki do paznokci (ok. 16 zł) li>pilnik (2,50 do 14 zł)

nożyczki (ok. 18 zł)

sole - 10- 22 zł

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...