Firma
Dzielnica

Niesforne naczynka

Zazwyczaj pojawiają się na twarzy. Nie tolerują przegrzania. Źle też znoszą niskie temperatury i wiatr. Jesienią i zimą, nie narażajmy ich więc na przemrożenie.

Zanim sięgniemy po specjalne kremy i poddamy się różnym zabiegom, pamiętajmy, że z naczynkami można sobie poradzić wykorzystując domowe sposoby. Najlepszym z nich jest używanie ziół bogatych w krzem (ma właściwości obkurczające), jak ruta czy skrzyp polny.

Codzienne picie naparu ze skrzypu lub łykanie tabletek z wyciągiem z niego, po jakimś czasie (jest to uwarunkowane indywidualnie, w jednych wypadkach wystarczy miesiąc, w innych aż pół roku) przynosi bardzo dobre efekty. Naczynka obkurczają się i przestają być tak widoczne.

Warto pamiętać, że nie każdy krem nadaje się do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami, ale większość firm kosmetycznych ma różne serie przeznaczone właśnie do cer z widocznymi naczynkami krwionośnymi.

Decydując się na zakup jakiegokolwiek preparatu należy zwrócić uwagę (o ile nie ma na opakowaniu informacji, że jest to krem przeznaczony dla takiej skóry), czy zawiera on witaminę C, K lub zioła takie jak kasztanowiec, bratek, miłorząb, arnika, ruta lub rumianek.

Szczególnie ważna jest witamina C. Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych antyutleniaczy (chroni wnętrze komórek skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieni UV), także ma duży wpływ na uszczelnianie i odbudowę naczynek krwionośnych. Z kolei witamina K, przyspiesza gojenie się "czerwonych plam" na policzkach.

Zioła i wyciągi z nich, mają silne działanie łagodzące i wzmacniają naczynka. Kasztanowiec na przykład poprawia mikrokrążenie, wzmacnia i uszczelnia naczynka, a poza tym działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.

Oczyszczając codziennie twarz należy też pamiętać o tym, by nie używać toników zawierających alkohol. O skórę twarzy ze skłonnościami do pękających naczynek trzeba się wyjątkowo troszczyć. Przed wyjściem z domu należy nałożyć odpowiedni krem. Zanim pokryjesz twarz pudrem, miejsca, w których pojawiły się rozszerzone naczynka należy pokryć także specjalnym fluidem w zielonym kolorze. Nie tylko zatuszuje on zaczerwienienia, ale też dodatkowo zabezpieczy naczynka przed czynnikami, które są szkodliwe (na przykład wiatr czy niska temperatura).

W salonach kosmetycznych można skorzystać ze specjalnych zabiegów (odnośnik na tekst na urodzie o zabiegach kosmetycznych), które wzmacniają kruche naczynka i obkurczają je, dzięki czemu przestają być widoczne. Jeśli jesteś zdecydowana na taki zabieg, musisz wcześniej omówić to z kosmetyczką i wybrać zabieg najlepszy dla twojej skóry.

By dany zabieg przyniósł efekty musi być przeprowadzony kilkakrotnie. W przypadku zabiegu wzmacniającego np. Eris czy Dermiki jest to seria od 4 do 6 zabiegów (cena za jeden zabieg wynosi od 100 zł). Przy cerze z problemami z naczynkami stosuje się też inwazyjne metody leczenia, polegające na zamykaniu popękanych naczynek. Taki zabieg powinien jednak wykonywać sprawdzony specjalista.

Czego się wystrzegać
Osoby ze skłonnością do pękających naczynek nie powinny pić zbyt gorących napojów, mocnej kawy i herbaty, palić papierosów, pić dużych ilości alkoholu, brać bardzo gorących kąpieli, przegrzewać twarzy domowymi parówkami.

Należy ostrożnie używać kosmetyków z aloesem (niektórzy specjaliści twierdzą, że aloes powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych) i preparatów z miodem (raczej unikaj robienia sobie domowych maseczek odżywczych z miodem). Jeśli lubisz olejki eteryczne (np. olejek neroli), a masz problemy z naczynkami, poszukaj kosmetyków z takimi olejkami. One także mają właściwości obkurczające.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...