Firma
Dzielnica

Niesforne naczynka

Zazwyczaj pojawiają się na twarzy. Nie tolerują przegrzania. Źle też znoszą niskie temperatury i wiatr. Jesienią i zimą, nie narażajmy ich więc na przemrożenie.

Zanim sięgniemy po specjalne kremy i poddamy się różnym zabiegom, pamiętajmy, że z naczynkami można sobie poradzić wykorzystując domowe sposoby. Najlepszym z nich jest używanie ziół bogatych w krzem (ma właściwości obkurczające), jak ruta czy skrzyp polny.

Codzienne picie naparu ze skrzypu lub łykanie tabletek z wyciągiem z niego, po jakimś czasie (jest to uwarunkowane indywidualnie, w jednych wypadkach wystarczy miesiąc, w innych aż pół roku) przynosi bardzo dobre efekty. Naczynka obkurczają się i przestają być tak widoczne.

Warto pamiętać, że nie każdy krem nadaje się do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami, ale większość firm kosmetycznych ma różne serie przeznaczone właśnie do cer z widocznymi naczynkami krwionośnymi.

Decydując się na zakup jakiegokolwiek preparatu należy zwrócić uwagę (o ile nie ma na opakowaniu informacji, że jest to krem przeznaczony dla takiej skóry), czy zawiera on witaminę C, K lub zioła takie jak kasztanowiec, bratek, miłorząb, arnika, ruta lub rumianek.

Szczególnie ważna jest witamina C. Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych antyutleniaczy (chroni wnętrze komórek skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieni UV), także ma duży wpływ na uszczelnianie i odbudowę naczynek krwionośnych. Z kolei witamina K, przyspiesza gojenie się "czerwonych plam" na policzkach.

Zioła i wyciągi z nich, mają silne działanie łagodzące i wzmacniają naczynka. Kasztanowiec na przykład poprawia mikrokrążenie, wzmacnia i uszczelnia naczynka, a poza tym działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.

Oczyszczając codziennie twarz należy też pamiętać o tym, by nie używać toników zawierających alkohol. O skórę twarzy ze skłonnościami do pękających naczynek trzeba się wyjątkowo troszczyć. Przed wyjściem z domu należy nałożyć odpowiedni krem. Zanim pokryjesz twarz pudrem, miejsca, w których pojawiły się rozszerzone naczynka należy pokryć także specjalnym fluidem w zielonym kolorze. Nie tylko zatuszuje on zaczerwienienia, ale też dodatkowo zabezpieczy naczynka przed czynnikami, które są szkodliwe (na przykład wiatr czy niska temperatura).

W salonach kosmetycznych można skorzystać ze specjalnych zabiegów (odnośnik na tekst na urodzie o zabiegach kosmetycznych), które wzmacniają kruche naczynka i obkurczają je, dzięki czemu przestają być widoczne. Jeśli jesteś zdecydowana na taki zabieg, musisz wcześniej omówić to z kosmetyczką i wybrać zabieg najlepszy dla twojej skóry.

By dany zabieg przyniósł efekty musi być przeprowadzony kilkakrotnie. W przypadku zabiegu wzmacniającego np. Eris czy Dermiki jest to seria od 4 do 6 zabiegów (cena za jeden zabieg wynosi od 100 zł). Przy cerze z problemami z naczynkami stosuje się też inwazyjne metody leczenia, polegające na zamykaniu popękanych naczynek. Taki zabieg powinien jednak wykonywać sprawdzony specjalista.

Czego się wystrzegać
Osoby ze skłonnością do pękających naczynek nie powinny pić zbyt gorących napojów, mocnej kawy i herbaty, palić papierosów, pić dużych ilości alkoholu, brać bardzo gorących kąpieli, przegrzewać twarzy domowymi parówkami.

Należy ostrożnie używać kosmetyków z aloesem (niektórzy specjaliści twierdzą, że aloes powoduje rozszerzanie naczynek krwionośnych) i preparatów z miodem (raczej unikaj robienia sobie domowych maseczek odżywczych z miodem). Jeśli lubisz olejki eteryczne (np. olejek neroli), a masz problemy z naczynkami, poszukaj kosmetyków z takimi olejkami. One także mają właściwości obkurczające.
 Botoks

 Rzucamy palenie!

 Rzuć palenie!

 Nikotynowa Terapia...

 Odmładzanie twarzy...

 Implanty piersi

 Powiększanie piersi

 Przed operacją pla...

 Operacje plastyczn...

 Operacja plastyczn...

 Liposukcja

 Pielęgnacja skóry ...

 Włosy latem

 Zęby

 Piękna twarz

 Zadbane kolana

 Zabezpieczyć się p...

 Sposoby przedłużan...

 Rodzaje cery

 Pupa jak marzenie

 Pielęgnacja paznok...

 Paznokcie akrylowe

 Niesforne naczynka

 Ładne piersi, zadb...

 Jak wykonać pedicur

 Jak wybrać kosmety...

 Jak nakładać tusz ...

 Golarki dla Pań

 Depilowanie-ściera...

 Depilacja woskiem

 Papierosy a uroda

 Zęby po czterdzies...

 Dbajmy o zęby...

 Dla palaczy

 Vademecum makijażu

 Pielęgnacja oczu

 Kuchnia jest naszy...

 Pielęgnacja skóry

 Usta...

 Domowy sposób na m...

 Jak nakładać masec...

 Jak zadbać o usta....

 Jak zadbać o oczy....

 Przygotowania na b...

 Co nawilża skórę

 Co wysusza skórę

 Przewodnik po woda...

 Wpływ wody na skórę

 Jakiej wody używać...

 Wpływ wody na cerę

 Woda a nasze ciało

 Co szkodzi naszym ...

 Manicure - wersja ...

 Lakierowanie pazno...

 Francuski manicure