Firma
Dzielnica

Paznokcie akrylowe

Można je założyć tylko u specjalisty. Akryl, który jest niezwykle mocnym materiałem, jest także dobrą metodą dla osób, które chciałyby się oduczyć ogryzania paznokci. Ta metoda jest też dobrym sposobem na zakrycie i zabezpieczenie łamliwych i rozdwajających się paznokci.

Przeciwwskazania
Nie ma żadnych. Metodę akrylową stosuje się nawet na paznokcie z łuszczycą, grzybicą lub podczas stosowania chemioterapii lub innych silnych leków.

Zakładanie
W przypadku paznokci akrylowych żywicę akrylową nanosi się bezpośrednio na paznokieć. - Wcześniej przykleja się do paznokcia specjalny szablon, by nowy paznokieć był równy i ładny. Taki zabieg trwa około półtorej godziny - opowiada Izabella Mateńka.

Uzupełnianie i malowanie
Paznokcie akrylowe uzupełnia się raz na miesiąc, a lakier do paznokci bardzo dobrze i długo się na nich utrzymuje.
- Lakier nałożony na akryl może utrzymać się nawet przez trzy tygodnie - mówi Izabella Mateńka. - Usuwa się go tylko zmywaczem acetonowym.

Długotrwałe tarcie paznokcia akrylowego zmywaczem bezacetonowym zniszczy jego powłokę. Aceton, który działa mocniej, szybciej jednocześnie paruje z powierzchni paznokcia i dlatego jest bezpieczniejszy.

Pielęgnacja
Nie ma potrzeby pielęgnowania ich w jakikolwiek sposób.Paznokcie akrylowe są bardzo mocne.
- Ale trzeba uważać na nie, gdy za coś łapiemy (szufladę, drzwi od samochodu) i chcemy to odciągnąć. Takie sytuacje stwarzają niebezpieczeństwo naderwania naszych nowych paznokci lub innego rodzaju mechanicznego uszkodzenia - mówi Izabella Mateńka.

Wady i zalety
Pokrycie paznokci akrylem właściwie nie przynosi żadnych skutków ubocznych. Jedyną wada jest to, że trzeba je przedłużać, bo odrośnięte nie wyglądają ładnie.

Niewątpliwie zaletą paznokci akrylowych jest to, że wyglądają estetycznie. Są długotrwałe i wytrzymałe.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...