Firma
Dzielnica

Pielęgnacja paznokci

Piękne zadbane dłonie są ozdobą. A zrobienie manikiuru to naprawdę łatwa rzecz.

Dbanie o paznokcie jest niezwykle ważne, tym bardziej, że płytki paznokci regenerują się aż pół roku. Zadbane paznokcie to jeden z synonimów współczesnej aktywnej zawodowo kobiety. Nie muszą być polakierowane. Wystarczy, że są opiłowane i wypolerowane.Gromadzimy przybory
Manikiur może nam zrobić kosmetyczka. Mamy wtedy pewność, że paznokcie zostaną fachowo przycięte i pomalowane. Jednak na rynku jest tyle preparatów i narzędzi do manikiuru, że dziś większy problem stanowi to, które wybrać niż jak zrobić manikiur.

W swoim zestawie do manikiuru powinnaś mieć: nożyczki (ok. 7 zł) lub obcinacz do paznokci (ok. 8 zł), pilniczek papierowy (5 sztuk - ok. 4, 70 zł), patyczek do odsuwania skórek (3 sztuki - 6 zł) , pilniczek do polerowania powierzchni paznokci (ok. 3, 50 zł), cążki do skórek (od ok. 4, 70 zł do 30 zł), preparaty do ich zmiękczania (od 10 do 25 zł) i zmywacz do paznokci (5 zł).Od czego zacząć
Najpierw trzeba umyć dłonie, a potem obciąć i opiłować paznokcie, by nadać im taki kształt, jaki nam się najbardziej podoba.

- Najmodniejsze są paznokcie kwadratowe lub kwadratowe z lekkim owalem. Odpowiedni kształt uzyskujemy opiłowując paznokcie papierowym pilnikiem ruchami do wewnątrz, a nie na zewnątrz - wyjaśnia Izabella Mateńka, stylistka paznokci akrylowych i pediciurzystka z Izabella Studio Nails. - Trzeba pamietać, by ruchy podczas piłowania były bardzo płynne i zdecydowane. Teraz pora na zajęcie się skórkami.Co ze skórkami
Do wyboru są dwie możliwości: manikiur biologiczny lub mechaniczne usuwanie skórek.

- Jeśli wolimy manikiur biologiczny, preparatem do zmiękczania skórek smarujemy skórki i czekamy kilka minut. Następnie, gdy już są w miarę miękkie, odsuwamy je drewnianym patyczkiem. Zamiast patyczka można użyć plastikowego kopytka, które z jednej ze stron ma gumową końcówkę - opowiada Izabella Mateńka.

Następnie polerujemy paznokcie pilnikiem do polerowania lub irchą. - Manikiur biologiczny jest bardzo bezpieczny. Nie ma bowiem obaw, że zatniemy się czy skaleczymy. Ale są panie, które wolą wycinać skórki - mówi stylistka.Cążki tak, radełka nie
Skórki powinny wycinać te osoby, które potrafią to robić i mają w tym wprawę. Przed mechanicznym usuwaniem skórek trzeba wymoczyć dłonie w miseczce z wodą z dodatkiem mydła i kilku kropel cytryny oraz oliwy. Dzięki tej mieszance łatwiej oczyścić skórę i zmiękczyć ją.

- Po osuszeniu dłoni skórki wycinamy cążkami. Nie mogą być tępe, bo możemy się pokaleczyć. Wsuwamy cążki pod skórkę z jednej strony i powoli posuwamy się do przodu. Nie możemy wycinać ich za głęboko, by nie naruszyć podstaw paznokcia - mówi Izabella Mateńka. - Przestrzegam panie, które wycinają skórki przed używaniem do tego radełek, które ostatnio pojawiły się na rynku. Są bardzo niebezpieczne i łatwo pokaleczyć sobie nimi i skórki i paznokcie.

Na zakończenie polerujemy paznokieć. - Polerowanie jest rodzajem masażu dla paznokcia. Dzięki niemu lepiej rośnie i nabiera ładnego różowego koloru - dodaje.Miły blask lakieru
Zanim przejdziemy do malowania paznokci, nacieramy dłonie kremem nawilżającym. - Przed malowaniem musimy jednak odtłuścić same paznokcie, bo inaczej bardzo szybko lakier zacznie odpryskiwać. Robimy to watką nasączoną zmywaczem bezacetonoym, który nie wysuszy nam nadmiernie płytek paznokci - mówi Izabella Mateńka.

Pierwsza warstwa lakieru to baza. Po jej wyschnięciu nakładamy dwukrotnie lakier. Zaczynamy od środka paznokcia, potem malujemy boki. Zawsze robimy to w ten sam sposób: zaczynamy w połowie długości paznokcia, ciągniemy pędzelek ku dołowi i płynnie przez całą długość ku górze.

Jeśli chcemy, by paznokcie szybko wyschły, można użyć "suszarki" do paznokci w postaci oliwki lub sprayu. - Po wyschnięciu drugiej warstwy lakieru kładziemy utwardzacz. Dzięki niemu lakier będzie dobrze się trzymał. Jest to ważne, ponieważ nie powinno się zbyt często używać zmywaczy do paznokci. Na pewno nie można robić tego codziennie - wyjaśnia.Paznokieć pełen ozdób
Latem i wiosną panie najczęściej wybierają pastelowe kolory lakierów do paznokci: beżowe, różowe czy mleczne. Zima i jesień to pora na ciemniejsze barwy. W tym sezonie to bordowy, wiśniowy i brązowy.

- W naszym zakładzie preferujemy i polecamy klientkom różne wzorki na paznokcie. Paniom, które wolą prostotę polecamy na przykład doklejenie jednego brylancika - opowiada Izabella Mateńka.

Wciąż bardzo popularny jest french manicure, czyli białe końcówki, a reszta paznokcia pociągnięta jasnym, przezroczystym lakierem. Jest on bardzo wygodny do pracy, ale też pasuje na bal do wieczorowej sukni.

Kolor lakieru można też dobierać sugerując się kolorem włosów, skóry, a także osobowością. - Opalonej brunetce będzie pasował czerwony lub bordowy lakier, a blondynce bardziej różowy bądź beżowy - wyjaśnia stylistka.

O paznokcie powinnyśmy dbać codziennie. Musimy pamietać o tym, aby je polerować i opiłowywać papierowym pilniczkiem. Dobrze jest także moczyć je w oliwce (na przykład podgrzanej oliwie z oliwek). W ten sposób zabezpiecza paznokcie przed szkodliwym dzialaniem detergentów, a także przed stresem.

Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...