Firma
Dzielnica

Zabiegi solą

Nie tylko mikroklimat morski dobrze wpływa na cerę trądzikową. Równie dobre korzyści może przynieść używanie soli morskiej do wykonywania domowych maseczek na twarz. Sól wyciąga toksyny, przysusza ogniska trądzikowe dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka.

Maseczka z soli na cerę trądzikową
2 łyżeczki soli naturalnej (ale nie kuchennej, która jest sztucznie jodowana, a więc może w przeciwieństwie do soli naturalnych zatrzymywać wodę w organizmie), przeznaczonej też do kąpieli (na przykład Sól kąpielowa z Morza Martwego) rozpuszczamy w niewielkiej ilości gorącej wody tak, by powstała papka. Nakładamy tę papkę na umytą twarz i pozostawiamy na 20 minut.

Po nałożeniu maseczki można odczuwać delikatne szczypanie, które świadczy o działaniu maseczki. Po tym czasie zmywamy preparat z twarzy. Nie każdy może jednak korzystać z takiej maseczki ponieważ może ona nieco podrażniać. Najlepiej więc przed nałożeniem maseczki na kawałku skóry wypróbować jej działanie.

Kąpiel w soli morskiej
Dzięki swoim właściwościom sól morska działa leczniczo przy łuszczycy, trądziku, nadmiernym wysuszeniu skóry, a także przy reumatyzmie, bólu mięśni, przemęczeniu, chorobach dróg oddechowych. Stąd bardzo dobre efekty przynoszą kąpiele w wodzie z dodatkiem soli morskich.

Jak przygotować kąpiel
Do gorącej kąpieli dodajemy około 5 łyżek stołowych soli morskiej. Czekamy aż woda nieco ostygnie (ma być nie za gorąca). Pozostajemy w kąpieli do 30 minut. Po tym czasie spłukujemy ciało ciepłą wodą, ale bez używania mydła. Osuszamy ciało i kładziemy się do łóżka na około pół godziny.

Po stosowaniu kąpieli w soli morskiej 1 - 3 razy w ciągu tygodnia skóra staje się jędrna i bardziej gładka. Ponadto kąpiel w soli poprawia cyrkulację krwi i relaksuje.


Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /home/virt02/www/egocentrum/postgresql.php3 on line 5
Połączenie z bazą nie powiodło się...